Célkitűzéseink, nevelési filozófiánk

Általános nevelési céljaink

Mentálhigiénés szemléletű nevelési programunk megvalósítása, a gyermekről, mint fejlődő személyiségről való gondoskodás és különleges védelem.

Az óvodás gyermek lelki és testi szükségleteinek kielégítése, a testi-lelki épség és egészség megvédése

A gyermeki személyiség kibontakoztatásának elősegítése az életkori és egyéni sajátosságai, eltérő fejlődési üteme figyelembe vételével.

A 3-7 éves gyermek iskolai beilleszkedéséhez szükséges fejlettségi szintig tartó sokoldalú fejlesztés, a családdal való nevelőpartneri viszonyban.

Az óvodai élet tevékenységi formáiban a szabad játék túlsúlyának érvényesítése.

Összehangolt nevelőmunka, a nevelést segítő nem pedagógus alkalmazottakkal, az eredményesség érdekében.

A tevékenységrendszerben megvalósuló prevenció, korrekció és tehetséggondozás.

Nevelő munkánkban az alábbi területeket tartjuk fontosnak kiemelni.

I. Szomatikus nevelés, az egészséges életmód alakítása
II. Pszichohigiénés nevelés
III. Szociohigiénés nevelés

A fenti nevelési célok megvalósítása az óvodai élet tevékenységformáinak keretében zajlik, amelyek számunkra a:

A különböző területekre vonatkozó nevelési filozófiánkkal és az adott területekre vonatkozó célkitűzéseinket, feladatainkat, elvárásainkat a nevelőtestület által megalkotott

Mentálhigiénés helyi nevelési program

tartalmazza.