Leendő "Csodakútas" Szülők!

Jelen bemutatkozásunk az Önök óvodaválasztását kívánja megkönnyíteni és egyben lehetőséget ad óvodánk közelebbi megismerésére. A döntés meghozatala előtt érdemes személyesen is megismernie óvodánkat, a nevelési programunkat és a hozzá kapcsolódó speciális tevékenységeinket, egyszóval a nálunk folyó pedagógiai munkát. Az érdeklődő szülőket szívesen látjuk, hogy betekintést nyerjenek óvodánk életébe, meggyőződjenek arról, hogy a pedagógiai program megvalósításának legbiztosabb erőforrása nevelőtestületünk szakmai felkészültsége, az óvónői pálya elhivatott képviselete, és korszerű pedagógiai szemléletmódja.

Óvodánk a Csodakút Óvoda, Csepel központjában, a II. Rákóczi F. úton, 10 emeletes házak között található, amely egyszerre nyújt biztonságot, jó levegőt, nyugalmat,  autómentességet, mégis jó megközelíthetőséget.

Óvodai gyermekférőhelyünk száma 150 fő. Homogén és heterogén életkorú csoportokat egyaránt szervezünk. A csoportszerkezet kialakításakor a gyermekek személyiségét, a gyermekközösség összetételét és a szülők igényeit vesszük figyelembe. A vegyes összetételben az egymáshoz közelálló korosztályok (3-4 éves, 4-5 éves, 6-7-8 éves) nevelését tartjuk elfogadottnak, hatékonynak.

Miért a Csodakút óvoda?

Óvodánk környezete, külső-belső képe családias, otthonos, hangulatos.  Legmarkánsabb jellemzője a környezetesztétika és környezethigiéné, amely mögött határozott mentálhigiénés koncepciónk áll.

Az óvoda  udvara rendezett, jól felszerelt, virágos és ápolt. Változatos mozgásra serkentő játékeszközökkel felszerelt. Egyaránt biztosítja az aktív–passzív tevékenység és pihenés lehetőségeit. A csoportszobák berendezései gyermekméretűek, természetes anyagúak, balesetmentes, esztétikus környezetet nyújtanak. Hangulatos kuckói, a szerep- és a fejlesztő játékok széles eszköztára segíti a játék, mint alaptevékenység elsődlegességének megvalósulását.

A gyermekeket jó hangulatban, nyugodt, családias környezetben neveljük, hozzásegítjük őket ahhoz, hogy kibontakoztathassák a bennük rejlő lehetőségeket. A gyermekek számára sokféle tevékenységet szervezünk csoporton belül és csoportok között. Minden döntésünkben, cselekedetünkben a gyermekek szempontjai az elsődlegesek.

A gyermekek nevelését csoportonként két óvodapedagógus végzi, munkájukat csoportonként egy-egy dajka segíti. Tapasztalataink alapján az óvónő-dajka együttműködés átértékelődött, a két munkakör összehangolása elengedhetetlen.

Szülői és fenntartói igény alapján napi 12 órás nyitva tartásban üzemelünk. A gyermekcsoportok reggel 6-tól 7 óráig, este 16.30-tól 18 óráig, összevontan üzemelnek. Életünk ritmusát az évszakok, bennük a hétköznapok és jeles napok váltakozásai adják. Időkerekünk folyamatos, rugalmas, az egyénhez, a gyermeki szükségletekhez igazított. Napirendünk igazodik a különböző tevékenységekhez, a gyermek egyéni szükségleteihez, tükrözi szokásainkat, igényeinket, a tevékenységeink közötti harmonikus arányokat, biztosítva a játék kitüntetett szerepét.

Felfogásunkban a nevelési program eredményes megvalósításának záloga az óvodapedagógus. Ezért fontos, az ő személyisége, szakmai tudása, elkötelezettsége, személyes kiállása nevelési elveinkért, céljainkért, hitvallásunkért.  A szervezet valamennyi tagjával közös képviseletre törekszünk meggyőződéseink, értékeink, normáink tekintetében.  Munkatársaink elfogadják és tisztelik egymást, munkánk során együttműködünk, közösen dolgozunk. A kollegák átadják egymásnak tapasztalataikat, megosztják egymással a feladataikat. Az óvónők és a dajkák a csoportokban együtt dolgoznak. Céljaink megvalósítása érdekében kapcsolatainkban nyíltak és őszinték vagyunk. Szakmai munkánkat belső hittel, elkötelezettséggel végezzük.

Célunk, olyan nevelési gyakorlat megvalósítása, melyben a gyermek egészséges, boldog, aki eléri az iskolai élet megkezdéséhez szükséges fejlettségi szintet.

Mottónk: "A mi óvodánk egy olyan "Csodakút" amelyből minden gyermek és felnőtt annyi önfeledt játékot, biztonságot, szeretetet, derűt, tapasztalatot és tudást meríthet, aminek birtokában mindennapi életét boldogan, harmonikusan élheti."