Milyen dokumentumokra lesz szükség beiratkozáskor?

A beíratáskor be kell mutatni:

Óvodánk beiratkozási körzete:

Kossuth L. u. 101 a, b, 103, 105, 107

Petz F. u. 24,26, 28

Rákóczi F. u. 90-112/a, b és 144-146

Rákóczi Liget A és D épület

Mit kell tudni az óvodai felvételekről?

Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik Jelentkezni a meghirdetett időpontban (általában minden évben április vége- május eleje*) a lakóhely szerinti körzetileg illetékes - vagy választott - önkormányzati, továbbá nem önkormányzati óvodában lehet  A jelenleg bölcsődében elhelyezett gyermekekre vonatkozó igényt is be kell jelenteni.

* A jelentkezés végleges időpontjáról a Fővárosi Önkormányzat döntését követően kap a lakosság tájékoztatást a nevelési-oktatási intézményekben kifüggesztett Hirdetmények útján, valamint az Önkormányzat honlapján.

Kit vesznek fel az óvodába?

Az óvodai felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt. Ha az óvodába jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető, több óvoda esetén az óvoda fenntartója bizottságot szervez, amely javaslatot tesz a felvételre Az óvodavezető a felvételek lezárásáról - hirdetmény és határozat formájában - értesíti a szülőket

Az elutasított óvodai felvétellel kapcsolatos határozatok közlésétől számított tizenöt napon belül a szülő eljárást megindító kérelmet nyújthat be az óvodavezetőnél. Az óvodavezető az eljárást megindító kérelmet nyolc napon belül - elbírálás céljából - önkormányzati óvoda esetében a fenntartó önkormányzat jegyzőjéhez, nem önkormányzati óvoda esetén a fenntartóhoz küldi meg.